انتها عملیات مرمت خانه تاریخی ارباب حسین مهاباد در اردستان

به گزارش آفتاب صبا، فریدون الله کمک مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، از انتها عملیات مرمت خانه تاریخی ارباب حسین مهاباد از توابع شهرستان اردستان در استان اصفهان اطلاع داد.

انتها عملیات مرمت خانه تاریخی ارباب حسین مهاباد در اردستان

به گزارش آفتاب صبا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، فریدون الله کمک مدیرکل میراث فرهنگی این استان با بیان این مطلب گفت: خانه تاریخی ارباب حسین در مهاباد یکی از زیباترین بناها از نظر فرم معماری و تزئینات شهرستان اردستان است که در سال 98 اعتباری بالغ بر 400 میلیون ریال برای مرمت آن تخصیص پیدا کرد.

الله کمک خاطر نشان کرد: قرارداد انجام این عملیات، در تاریخ 24 فروردین ماه امسال منعقد شد و به مدت دو ماه با نظارت کارشناسان دفتر فنی اداره کل انجام شد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در رابطه با ویژگی های عمارت ارباب حسین مهاباد توضیح داد: عملیات مرمتی شامل: تراشیدن اندود فرسوده بدنه های بیرونی و پاکسازی بدنه و اجرای مجدد اندود و تثبیت تزئینات گچبری است.

او تاکید نمود: بازسازی سبکی بهترین روش جهت مرمت این بناست تا بتوان گرد تغییرات را به بهترین روش از روی بنا بزداییم.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در انتها توضیح داد: این بنا که متعلق به دوره قاجار است در حال حاضر دارای مالکان متعددی است که در صورت رضایت مالکان می توان این عمارت را با کاربری بوم گردی احیا کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 26 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 69

به "انتها عملیات مرمت خانه تاریخی ارباب حسین مهاباد در اردستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها عملیات مرمت خانه تاریخی ارباب حسین مهاباد در اردستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید