هرج و مرج در جنوب دیوانیه عراق

به گزارش آفتاب صبا، با برکناری استاندار دیوانیه، عشیره الشعلان در شهرستان الحمزه در جنوب عراق ،مردم به خیابان ریخته و با آتش زدن تایر و بستن خیابان باعث بروز هرج و مرج و اغتشاش شدند.

هرج و مرج در جنوب دیوانیه عراق

هرج و مرج عراق

تعدادی از اعضای شورای استان دیوانیه شامگاه دیروز یکشنبه، در نشست فوق العاده ای، استاندار را برکنار کردند و فیصل النائلی را به عنوان استاندار جدید برگزیدند امری که با اعتراض زهیر الشعلان همراه شد و اصل برکناری خود را غیر قانونی دانست.

به دنبال این حادثه، عشیره الشعلان امروز در شهرستان الحمزه جنوب دیوانیه (180 کیلومتری جنوب بغداد) به خیابان آمده و با تظاهرات و آتش زدن تایر و بستن جاده حدفاصل بین دیوانیه و السماوه به برکناری الشعلان اعتراض کردند.

تظاهرکنندگان همچنین خواهان انحلال کامل شورای استان شده اند.

اغتشاش

نیروهای مبارزه با اغتشاش عراق به سرعت وارد عمل شده و از دامنه پیدا کردن اعتراضات و احتمال آتش زدن ساختمان های دولتی در شهر الحمزه جلوگیری به عمل آوردند.

گزارش ها از الحمزه حاکیست که در حال حاضر نیروهای ضدشورش بر اوضاع مسلط هستند و اوضاع آرامش نسبی پیدا نموده است.

طبق اعلام رسانه های عراق از 19 عضو شورای استان دیوانیه، 18 عضو شب گذشته در جلسه شرکت نموده و 17 عضو به برکناری الشعلان رای مثبت دادند.

برکناری الشعلان به دنبال غیر قانونی خواندن انتخاب او به عنوان استاندار در 5 اوت گذشته (14 مردادماه) اجرا شده است.

این دومین استاندار در عراق است که در طول کمتر از یک هفته از طرف شوراهای استان برکنار می شوند و قبل از الشعلان، کرار العبادی استاندار بابل نیز به اتهام جعلی بودن مدارک محل اقامت از طرف شورای استان در سه شنبه گذشته برکنار شده بود.

براساس قانون عراق، شورای های استانی دارای صلاحیت های گسترده ای هستند و بدون رجوع به دولت و مجلس می توانند مسوولان محلی خود را برگزیده یا کنار بزنند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 219

به "هرج و مرج در جنوب دیوانیه عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرج و مرج در جنوب دیوانیه عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید