مک درموت: وقتی ایران مراکش را برد مثل مورینیو خوشحالی کردم، کی روش مثل جوان 25 ساله کار می نماید

به گزارش آفتاب صبا، مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران از تجربه کار با کارلوس کی روش و خاطره اش از برد ایران برابر مراکش سخن گفت.

مک درموت: وقتی ایران مراکش را برد مثل مورینیو خوشحالی کردم، کی روش مثل جوان 25 ساله کار می نماید

به گزارش آفتاب صبا و به نقل از سایت Belfast Live، میک مک درموت، عضو کادرفنی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی روسیه بود و در کنار کارلوس کی روش قرار داشت. او بیان کرد بعد از رجحان ایران برابر مراکش در کنار یک رستوران در روسیه چطور می دوید و در ادامه روی زانو خود فرود آمد.

مک درموت به سوچی رفته بود تا دیدار اسپانیا و پرتغال را زیر نظر بگیرد و روی نیمکت ایران قرار نداشت و از چند کیلومتر دورتر بازی ایران را تماشا کرد.

سرمربی فعلی تیم گلنتوران درباره رجحان ایران برابر مراکش در جام جهانی که با گل به خودی مدافع حریف به دست آمد، گفت: من هنگام بازی ایران و مراکش در سوچی بودم و پیغام هایی از طرف دوستان و خانواده داشتم که بازی چطور می گردد. بازی ایران و مراکش قبل از بازی اسپانیا و پرتغال بود و من از تلویزیون تماشا کردم. من این بازی را از یک رستوران تماشا کردم و نمی توانستم چشمم را از روی صفحه تلویزیون بردارم. وقتی ایران گل زد چنان در رستوران خوشحالی می کردم که همه می گفتند این فرد چه کسی است؟ مثل مورینیو خوشحالی کردم و روی زانو خود فرود آمدم.

این مربی در ادامه درباره کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی پیشین ایران گفت: من وظیفه تحلیل تیم ملی فوتبال اسپانیا را داشتم و از 6 ماه قبل از جام جهانی تمام بازی های اسپانیا را بررسی می کردم. تمام تمرکز ما در جام جهانی روی مراکش بود چون اگر آن بازی را می باختیم عملا حذف شده بودیم. ماه ها از اسپانیا صحبتی نشده بود. کارلوس از من خواسته بود تا اسپانیا را تحلیل کنم و گزارش های زیادی از من می گرفت. بازی اسپانیا دیروقت بود و من باید تصاویر را آماده می کردم و گزارش ها را برای کارلوس می نوشتم و به همین خاطر قطار را از دست دادم و مدتی در سوچی گم شدم. ساعت 9 صبح به کمپ خودمان رسیدم و کارلوس تنها نشسته بود و صبحانه می خورد و ساعت یازده گزارش دو، سه ساعته خودم را از این بازی تحویل کادرفنی دادم تا او آن را خلاصه کند و در اختیار بازیکنان قرار دهد. این قدر فشرده و دقیق. 130، 140 روز بسیار پرفشار داشتیم و امیدوارم بقیه مربیان هم این تجربه را داشته باشند. برای یک هفته بعد از جام جهانی به ابوظبی رفتم و فقط می خوابیدم. کارلوس فوق العاده بود. من با 15، 16 مربی کار کردم و همه متفاوت بودند و سبک خودشان را داشتند. کارلوس بیش ترین تاثیر را روی من داشت. من به عنوان مربی بدنساز و یاری مربی در کادر او بودم و در دو تورنمت با ایران بودم . کارلوس الان 65 سال سن دارد و می تواند از یک جوان 25 ساله بیش تر کار کند. ما 20 ساعت در روز قبل از جام جهانی کار می کردیم. 9 صبح کارمان را آغاز می کردیم و 4 و 5 صبح به رختخواب می رفتیم. در کنار این کی روش خیلی مهربان و دلسوز بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 137

به "مک درموت: وقتی ایران مراکش را برد مثل مورینیو خوشحالی کردم، کی روش مثل جوان 25 ساله کار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مک درموت: وقتی ایران مراکش را برد مثل مورینیو خوشحالی کردم، کی روش مثل جوان 25 ساله کار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید