منتظر بهبود نفت آمریکا به این زودی نباشید

به گزارش آفتاب صبا، بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش بینی کرد که قیمت نفت آمریکا به این زودی بهبود پیدا نخواهد کرد و چند هفته طول خواهد کشید.

منتظر بهبود نفت آمریکا به این زودی نباشید

به گزارش خبرنگاران، جفری کوری، مدیر بخش تحقیقات کالای بانک آمریکایی گلدمن ساکس به شبکه CNBC گفت: کاهش تولید نفت موضوع ساده ای نیست و زمان و هزینه می برد و شاید مهمتر از همه ممکن است چاه آسیب ببیند. تعطیلی یک چاه فوق العاده گران است و گاهی چاه برای همیشه آسیب می بیند. وی پیش بینی کرد که این فرایند تا اواسط ماه مه ادامه پیدا خواهد کرد.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت روز دوشنبه به منفی 38 دلار در هر بشکه رسید. این اتفاق که برای نخستین بار در تاریخ نفت آمریکا روی داد به دلیل فروش قراردادهای نفت از سوی معامله گران برای اجتناب از تحویل فیزیکی نفتی بود که پیشتر خریداری کرده بودند.

با این حال در تقاضای جهانی برای نفت هنوز بهبودی حاصل نشده و تولیدکنندگان آمریکایی با کمبود فضا برای ذخیره سازی نفتی که تولید می کنند، روبرو هستند. کمبود فضای ذخیره سازی عامل سقوط 300 درصدی بهای شاخص وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در روز دوشنبه بود.

منابع آگاه کشتیرانی هفته گذشته به رویترز خبر دادند که ظرفیت نفتی که در ذخایر شناور نگهداری می شود، به رکورد 160 میلیون بشکه رسیده است که 100 درصد نسبت به هفته پیش از آن افزایش داشته است زیرا معامله گران در تلاش برای نگهداری نفتی هستند که در حال حاضر بدون خریدار مانده است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، دولت فدرال آمریکا ظاهرا سرگرم مذاکره با 9 شرکت برای کرایه فضا در ذخایر نفت استراتژیک این کشور است. این ذخایر 713 میلیون بشکه نفت ظرفیت دارند و سطح استفاده از آنها در حال حاضر 635 میلیون بشکه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 757

به "منتظر بهبود نفت آمریکا به این زودی نباشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتظر بهبود نفت آمریکا به این زودی نباشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید