مقررات انضباطی تازه فدراسیون ووشو ابلاغ شد

به گزارش آفتاب صبا، به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، مقررات انضباطی فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی ایران، با هدف معین صلاحیت، الزامات شکلی و ماهوی، توصیف تخلفات و جرایم، تشریح نحوه اعمال مجازات ها و تبیین آئین دادرسی با رعایت ماده 16 اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی ایران مصوب 1381، تألیف و تدوین شده است و در تاریخ 25 خرداد 1400 مورد تصویب مجمع عمومی فدراسیون ووشو نهاده شد.

مقررات انضباطی تازه فدراسیون ووشو ابلاغ شد

این آئین نامه بلافاصله پس از تصویب در مجمع عمومی، لازم الاجراء است و تخلفاتی که قبل از این تاریخ اتفاق افتاده اند، براساس مقررات انضباطی زمان وقوع، رسیدگی و مجازات می شوند؛ مگر آنکه مقررات تازه به نفع شخص متخلف باشد که در این صورت براساس این مقررات رسیدگی و حکم صادر خواهد شد.

دقت در ظرایف این مقررات به وضوح حاکی از آن است که در تهیه آن، ضمن مد نظر قراردادن مقررات بین المللی ووشو و الگوبرداری از مقررات انضباطی سایر فدراسیون های بین المللی مطرح، به رعایت حقوق اشخاص از یکسو و اختیارات رکن قضائی از سوی دیگر بصورت توأمان و متناسب توجه شده است تا ضمن پرهیز از تضییع حقوق اشخاص، اختیارات متناسب برای رکن قضائی در مواجهه با تخلفات و پرونده های مطروحه منظور گردد.

این مقررات عیناً در مورد هیأت های استانی هم لازم الاجرا است با این استثنا که هیأت های استانی دارای کمیته انضباطی به اسم مرجع بدوی هستند و کمیته استیناف در هیأت ها وجود ندارد. کمیته انضباطی فدراسیون، مرجع تتازه نظرخواهی از آرای غیر قطعی صادر شده از سوی کمیته انضباطی هیأت ها است.

پیش از این، آئین نامه انضباطی و مسابقات ورزشی زیر نظر سازمان تربیت بدنی مصوب 1374 در فدراسیون های ورزشی مورد استفاده قرار گرفته می شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1515

به "مقررات انضباطی تازه فدراسیون ووشو ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات انضباطی تازه فدراسیون ووشو ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید