مخالفت ترامپ با شهادت دادن در جریان استیضاح در سنا

به گزارش آفتاب صبا، دونالد ترامپ در خواست مجلس نمایندگان آمریکا برای شهادت دادن در فرآیند استیضاحش در مجلس سنا را رد کرد.

مخالفت ترامپ با شهادت دادن در جریان استیضاح در سنا

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سی ان ان، مدیران فرآیند استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در مجلس نمایندگان از ترامپ درخواست کردند تا به ایراد شهادت در جلسه محاکمه مربوط به استیضاحش در مجلس سنا بپردازد.

این یک کوشش دراماتیک برای وادار کردن این رئیس جمهور سابق آمریکا به شرح رفتارش پیرامون اغتشاشات ششم ژانویه در کنگره این کشور است.

با این حال تیم حقوقی ترامپ فورا در پاسخ این دعوت به ایراد شهادت را رد نموده و تصمیم را به عهده دموکراتها گذاشتند تا برای وادار کردن ترامپ به ایراد شهادت با صدور یک احضاریه کوشش نمایند.

جیمی راسکین، مدیر فرآیند استیضاح ترامپ نامه ای را برای وکیل ترامپ فرستاده و در این نامه درخواست کرد که ترامپ قبل از یا در جریان فرآیند محاکمه برای استیضاحش که از روز سه شنبه آغاز می گردد به ایراد شهادت بپردازد. او استدلال کرد که شهادتهای او بعد از آنکه اتهامات مجلس نمایندگان مبنی بر اینکه اغتشاش در کنگره را تحریک نموده، لازم هستند.

وکلای ترامپ سریعا به درخواست راسکین پاسخ داده و در نامه پاسخ به او در سه پاراگراف نوشتند، این درخواست نشانه این است که مجلس نمایندگان نتوانسته اتهاماتش علیه ترامپ را ثابت کند.

جیسون میلر، مشاور ترامپ نیز تایید کرد که این رئیس جمهور سابق آمریکا این درخواست را در می نماید. او به سی ان ان اظهار کرد: این رئیس جمهور سابق آمریکا در فرآیندی مغایر با قانون اساسی شهادت نخواهد داد.

دستیاران ارشد ترامپ توانستند او را از رفتن به صحن مجلس نمایندگان آمریکا به جهت دفاع از خودش در آستانه دومین استیضاحش در ماه ژانویه منصرف نمایند. او این تاکتیک مشابه را همچنین برای نخستین باری که استیضاح شد در نظر گرفته بود.

راسکین از اظهار نظر درباره اینکه آیا در ادامه در صورت خودداری ترامپ از ایراد شهادت برای او احضاریه صادر خواهد نمود خودداری کرد. او در یک بیانیه تهدید به صدور احضاریه نکرد و گفت: امروز ما به دونالد ترامپ فرصتی برای شهادت دادن درباره رخدادهای ششم ژانویه پیشنهاد دادیم و او آن را رد کرد. به رغم الفاظ وکلای وی، هر مقام متهم شده به تحریک به خشونت مسلحانه علیه دولت آمریکا باید از شانس شهادت دادن آزادانه و صادقانه چنانچه این مقام دفاعیه ای دارد استقبال کند. ما در محاکمه ثابت خواهیم کرد که رفتار دونالد ترامپ غیرقابل دفاع بوده است. مخالفت فوری او با شهادت دادن گویای همه چیز بوده و به وضوح منجر به یک استنباط معکوس در حمایت از گناهکار بودنش می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1296

به "مخالفت ترامپ با شهادت دادن در جریان استیضاح در سنا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت ترامپ با شهادت دادن در جریان استیضاح در سنا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید