مجمع عمومی 74، ترامپ: تحریم ها علیه ایران برطرف نمی شوند

به گزارش آفتاب صبا، رئیس جمهور آمریکا سه شنبه در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ایران را به انجام رفتارهای تهدیدآمیز متهم کرد و گفت تا وقتی این رفتارها ادامه دارد تحریم ها برطرف نمی گردد.

مجمع عمومی 74، ترامپ: تحریم ها علیه ایران برطرف نمی شوند

به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل آفتاب صبا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کرد.

ترامپ گفت که از زمان حضور در کاخ سفید به عنوان رئیس جمهور آمریکا دو و نیم تریلیون دلار برای تقویت ارتش هزینه نموده است.

او در بخشی از این سخنرانی گفت: آینده متعلق به هواداران جهانی شدن نیست، آینده متعلق به وطن دوستان است.

ترامپ در این سخنرانی درباره دستاوردهای ادعایی خودش در داخل آمریکا هم صحبت کرد و گفت که میزان بیکاری در کشورش کاهش یافته است.

رئیس جمهور آمریکا همچنین بار دیگر اعلام کرد متحدان این کشور بایستی سهم خودشان از مسائل دفاعی را پرداخت نمایند.

ترامپ در این سخنرانی ایران را کشور پیشگام در حمایت از تروریسم خواند و مدعی شد که ایران یکی از بزرگترین چالش ها را برای ملل صلح دوست جهان ایجاد نموده است.

او گفت: یکی از بزرگترین تهدیدهای امنیتی پیش روی ملل صلح دوست، رژیم سرکوبگر ایران است. کارنامه این رژیم در مرگ و نابودی برای همه ما شناخته شده است.

وی افزود: ایران نه تنها کشور پیشرو در حمایت دولتی از تروریسم است بلکه سران ایران در حال شعله ور کردن آتش جنگ های غم انگیز در سوریه و یمن هستند.

ترامپ همچنین مدعی شد که ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته ای است. او گفت: هرگز نباید اجازه داد این اتفاق بیفتد. من برای متوقف کردن راستا حرکت ایران به سمت سلاح های هسته ای، ایالات متحده را از توافق هسته ای وحشتناک ایران خارج کردم. زمان کمی از این توافق مانده و این توافق، اجازه بازرسی از سایت های مهم را نمی داد و موشک های بالیستیک را در بر نمی گرفت.

ترامپ گفت: ما بعد از برجام، تحریم های اقتصادی شدیدی علیه این کشور اعمال نموده ایم. رژیم با امید به رها کردن خودش از زیر فشار تحریم ها به تشدید خشونت و ستیزه جویی های بدون تحریک قبلی روی آورده است.

رئیس جمهور آمریکا گفت که کشورش در واکنش به حمله ایران به تأسیسات نفت عربستان سعودی اقدام به اعمال شدیدترین تحریم ها علیه بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی این کشور کرد.

وی افزود: همه کشورها وظیفه دارند اقدام نمایند. هیچ کشور مسئول نباید از خونریزی های ایران حمایت اقتصادی کند. تا زمانی که رفتارهای تهدیدآمیز ایران ادامه داشته باشد، تحریم ها برطرف نمی شوند و تشدید می شوند.

ترامپ در بخش دیگری از سخنانش گفت: آمریکا آماده دوستی با همه کسانی است که حقیقتاً به دنبال دستیابی به صلح و احترام هستند. بسیاری از نزدیک ترین دوستان امروز آمریکا، زمانی بزرگترین دشمن ما بودند. ایالات متحده هیچگاه اعتقادی به دشمنان دائمی نداشته است. ما شریک می خواهیم نه دشمن. آمریکا می داند در حالی که همه می توانند جنگ بیفروزند، فقط شجاع ترین ها می توانند دنبال صلح باشند.

ترامپ بخشی از سخنانش را هم به انتقاد از چین اختصاص داد. او گفت: آمریکا بعد از ورود چین به سازمان تجارت جهانی 60 هزار کارخانه اش را از دست داد. این اتفاق برای همه کشورهای دیگر در سراسر جهان اتفاق می افتد. سازمان تجارت جهانی نیازمند تغییرات شگرفی است. نباید به دومین اقتصاد بزرگ جهان اجازه داده گردد برای بازی دادن سیستم خودش را کشور در حال توسعه اعلام کند.

ترامپ گفت: سال ها بود که این رفتارهای نامناسب تحمل و یا حتی تشویق می شد. جهانی شدن فشاری روی سران کشورهای جهان وارد نموده و آنها را وادار می کرد منافع ملی خودشان را نادیده بگیرند. تا آنجا که به آمریکا مربوط می گردد، آن روزها سر آمده اند.

وی ادامه داد: برای مقابله با این روش های غیرمنصفانه من تعرفه های هنگفتی روی بیش از 500 میلیارد دلار کالاهای ساخت چین اعمال کردم. در نتیجه این تعرفه ها، زنجیره های تأمین به سوی آمریکا و سایر کشورها برگشته اند و میلیادها دلار پول به خزانه داری ما پرداخت شده است.

ترامپ گفت: مردم آمریکا کاملاً به بازگرداندن توازن به رابطه ما با چین متعهد هستند. امیدواریم بتوانیم به توافقی دست پیدا کنیم که برای هر دو کشور سودمند باشد، ولی همان طور که روشن نموده ام من توافقی که برای مردم آمریکا بد باشد را نخواهم پذیرفت.

ترامپ افزود: همزمان با کوشش برای ثبات بخشیدن به رابطه مان، اوضاع در هنگ کنگ را به دقت تحت نظر داریم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 201

به "مجمع عمومی 74، ترامپ: تحریم ها علیه ایران برطرف نمی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجمع عمومی 74، ترامپ: تحریم ها علیه ایران برطرف نمی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید