عملکرد قایق های بادبانی با استفاده از گرافن بهبود می یابد خبرنگاران

به گزارش آفتاب صبا، در صربستان قایق بادبانی با استفاده از گرافن ساخته شده که استحکام و سبکی آن به دلیل وجود گرافن بهبود قابل توجهی یافته است.

عملکرد قایق های بادبانی با استفاده از گرافن بهبود می یابد خبرنگاران

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، هر چند هنوز گرافن ماده ای ارزان قلمداد نمی گردد، اما به تازگی در صربستان قایق بادبانی با استفاده از گرافن ساخته شده که استحکام و سبکی آن به دلیل وجود گرافن بهبود قابل توجهی یافته است. ساخت این قایق نشان می دهد که استفاده از گرافن از قایق های لوکس به سمت قایق های بادبانی متمایل شده است.

به تازگی قایقی با نام گرافیتو ساخته شده است. گرافیتو یک قایق بادبانی است که توسط یکی از اهالی صربستان طراحی شده است. این طراح نه تنها در کشتی های قایقرانی بلکه در طراحی محصول نیز مهارت دارد. مهارت های او حتی در حوزه رباتیک نیز گسترش یافته است.

این قایق با استفاده از یک ماده خاص نانویی موسوم به گرافن ساخته شده که باعث افزایش دوام و استحکام قایق شده است. اما یک نکته گفتنی است، فناوری مورد استفاده در این قایق، یعنی گرافن، در حال حاضر امکان فراوری انبوه با قیمت کم را ندارد حتی با قیمت های متغیر از 70،000 تا 200،000 $ برای هر تن پودر گرافن، این ماده ارزان ترین ماده برای ساخت قایق نیست.

با این حال، گرافیتو نشان می دهد که گرافن علاوه بر قایق های لوکس در قایق های بادبانی نیز در حال استفاده است. یکی از کاربرد های گرافن، محافظت از صاعقه در دریا به لطف خاصیت رسانایی برتر آن است، یکی دیگر از خواص گرافن، توانایی جلوگیری از عبور سایر اتم ها از داخل آن است و آن را به عنوان یک ماده دفع نماینده بسیار کارآمد تبدیل می نماید.

این قایق یک بدنه 37 متری دارد. این کار آن را به بزرگترین قایق تفریحی روی آب تبدیل نمی نماید، اما ابعاد آن به اندازه ای است که ممکن است بعضی از فراورینمایندگان به آن علاقه نشان دهند.

اولین ویژگی قابل توجه، جدا از بادبان، بدنه است. تمام طبقه فوقانی هم برای راحتی و هم برای سبکی از چوب تشکیل شده که برای کارایی عالی است.

اگر تصمیم دارید به داخل بروید، از پله های مجاور بروید و برای یک فضای داخلی لوکس و شیک آماده شوید. تنها فضایی که طراح تصمیم به توسعه آن دارد، فضای استراحت و سرگرمی زیر عرشه است. دیوار ها و تخته های چوبی با کف فرش و نور LED لحنی آرام را ارائه می دهند، در حالی که جایگاه های چرمی و بالش های مخمل خواب دار این منطقه را کامل می نمایند.

گفتنی است که این کشتی بدون استفاده از سوخت های فسیلی امکان سفر دریایی را دارد و از این طریق به یک قایق تفریحی لوکس و دوستدار محیط زیست تبدیل شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1327

به "عملکرد قایق های بادبانی با استفاده از گرافن بهبود می یابد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد قایق های بادبانی با استفاده از گرافن بهبود می یابد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید