شوک به پرسپولیس: شاه ماهی تازه نمی تواند بازی کند؟

به گزارش آفتاب صبا، پرسپولیسی ها با وجود باز شدن پنجره نقل وانتقالاتی هنوز نتوانسته اند به غیر از مهدی ترابی که در زمان نقل وانتقالات لیگ ستارگان قطر به این باشگاه ملحق شد، گزینه جدیدی را به خدمت بگیرند و سرخپوش شدن نفراتی مثل شهریار مغانلو و علی نعمتی هم هر روز ابعاد تازه تر و پیچیده تری پیدا می کند و مشخص نیست که درنهایت مدیران سرخ می توانند لباس قرمز بر تن آن ها کنند یا اینکه باید شاهد حضور گزینه های دیگری در این تیم باشیم.

شوک به پرسپولیس: شاه ماهی تازه نمی تواند بازی کند؟

البته مربیان پرسپولیس این روز ها تلاش می کنند کمتر مصاحبه و درخصوص استخدام نفرات جدید هم کمتر اظهارنظر کنند تا با این اقدام فشار کمتری روی دوش مدیران باشگاه باشد و آن ها بتوانند در آرامش کامل مذاکرات با نفرات موردنظر را پیش ببرند و درنهایت بهترین نتیجه را در جذب بازیکن از خود برجای بگذارند.

هرچند حتی اگر سرخ ها بازیکنان دیگری را به خدمت گرفته بودند هم نمی توانستند فعلا از این نفرات استفاده کنند و دلیل مهم آن هم بسته بودن پنجره نقل وانتقالاتی باشگاه به دلیل شکایت ماریو بودیمیر است که با وجود وعده های مدیران باشگاه، همچنان بسته است و نمی توان زمان دقیقی هم برای حل این مشکل در نظر گرفت.

بخش پایانی بدهی به حساب ماریو ننشسته

با وجود اینکه سرخ ها امیدوار بودند طی یکی از روز های هفته گذشته پنجره نقل وانتقالاتی شان باز شود و بتوانند قرارداد های جدیدی را که می بندند بدون دغدغه به ثبت برسانند، اما این اتفاق هنوز میسر نشده و مشخص نیست که چه زمانی قرار است این امر میسر شود.

مدیران پرسپولیس که روی قول وکیل بودیمیر حساب کرده و تصور می کردند با پرداخت اصل مبلغ بدهی می توانند روی باز شدن پنجره شان حساب کنند تا دیرکرد سالیانه پولش را در فرصت مناسب تری بپردازند، با تغییر نظر وکیل این بازیکن مجبور شدند بخش پایانی این پول را که مربوط به دیرکرد سالیانه پولش می شود نیز به حسابش واریز کنند و منتظر باز شدن پنجره شان بمانند.

البته ظاهرا تا دیروز این پول به حساب بودیمیر ننشسته بود و با این اوصاف و با توجه به تعطیلات امروز و فردای فیفا، حتی اگر این پول در این 2روز هم به حساب این مهاجم کروات بنشیند، کار برای سرخ ها سخت می شود و ممکن است آن ها پیش از دیدار با سایپا نتوانند روی باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی شان حساب کنند و این به این معناست که مهدی ترابی نمی تواند برابر تیم اسبق خود به میدان برود.

خودنمایی فدراسیون در آستانه انتخابات؟

یکی از معضلات جدیدی که پرسپولیسی ها با آن دست وپنجه نرم می کنند و در میان تمام بدهی هایشان، مسائل باشگاه را دوچندان کرده مربوط به شکایت شایان مصلح و سوشا مکانی از سرخ هاست که حالا قرمزپوشان پایتخت را مجاب کرده حدود یک میلیارد و 300 میلیون به این 2بازیکن پرداخت کرده و از مسائل و اقدامات بعدی جلوگیری کنند.

با توجه به احکام صادرشده به نظر می رسید حتی اگر فیفا پنحره نقل وانتقالاتی پرسپولیس را باز کند، آن ها به دلیل بدهی به این 2 بازیکن نمی توانند قرارداد بازیکنان جدید خود را تا زمان تسویه کامل با این 2بازیکن به ثبت برسانند، اما ظاهرا قوانین داخلی حاکم بر فوتبال تا آن اندازه قدرت ندارد که بتواند سرخ ها را از جذب نفرات جدید بازدارد.

در این خصوص از باشگاه پرسپولیس خبر می رسد حکمی که رسانه ای شده ابلاغ حکم است و هنوز این حکم به حالت اجرایی درنیامده است. ضمن اینکه حتی اگر این حکم اجرایی شود، بازهم آن ها می توانند با استناد به اینکه قصد توافق با نفرات مورد شکایت را دارند، حکم را از حالت اجرایی به حالت تعلیق دربیاورند تا مسئله ای برای ثبت قرارداد های موجود وجود نداشته باشد.

البته برخی پرسپولیسی ها معتقدند احکام صادره ازسوی فدراسیون در طول مدت زمان کوتاه برای خودنمایی در آستانه انتخابات فدراسیون فوتبال است وگرنه دلیلی ندارد حکم سوشا مکانی که مربوط به لیگ پانزدهم است هم زمان با حکم مصلح که برای 6ماه قبل است صادر شود. البته سرخ ها معتقدند این مدل رای صادر کردن ها فقط برای پرسپولیس نیست و تقریبا تمام تیم های لیگ برتر با باران صدور حکم علیه خودشان روبرو هستند، ولی درنهایت هیچ کدام از این احکام اجرا نمی شود!

فرهیختگان

منبع: فرارو
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1305

به "شوک به پرسپولیس: شاه ماهی تازه نمی تواند بازی کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوک به پرسپولیس: شاه ماهی تازه نمی تواند بازی کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید