شبیخون به اردوگاه رقبا، آشفتگی در لیگ و احتمال افزایش تخلفات

به گزارش آفتاب صبا، تیم های متمول اما ناکام لیگ برتر فوتبال با اتمام نیم فصل نخست به سراغ سرمربیان پیروز تیم های نه چندان متمول رفته اند و به رقبای خود پاتک زده اند.

شبیخون به اردوگاه رقبا، آشفتگی در لیگ و احتمال افزایش تخلفات

به گزارش خبرنگاران، تراکتور و ذوب آهن دو تیمی هستند که برخلاف انتظارات در نیم فصل نخست لیگ برتر آنطور که باید و شاید نتیجه نگرفتند و موجب نارضایتی و نگرانی طرفداران و مدیران این دو باشگاه شدند. هر دو باشگاه راه علاج مشکل را انتخاب سرمربی جدید برای تیم های خود دیدند اما در فصلی که ورود خارجی ها ممنوع شده و بازار، همه داشته های پیروز خود را در ابتدای فصل جاری عرضه نموده، راه زیادی پیش روی تیم ها نمی ماند.

در نتیجه هر دو باشگاه از هفته های قبل رایزنی با سرمربیان پیروز تیم های نه چندان ثروتمند اما پیروز نیم فصل نخست را شروع کردند و توانستند به مراد خود برسند. تراکتور و ذوب آهن در یک پاتک تند و تیز، خطیبی و حسینی را از اردوگاه رقبا خارج کردند و به عنوان سرمربی جدید، به استقبال نیم فصل نخست لیگ برتر رفتند.

در نتیجه این اتفاق، هر دو باشگاه نفت مسجدسلیمان و آلومینیوم اراک که سرمربیان پیروز خود را به عنوان نیروی ارزشمند و غیر قابل جبران از دست داده اند، در تدارک پیگیری حقوقی این اتفاق هستند تا شاید از این طریق ضرر و زیانی را متوجه تراکتور و ذوب آهن نمایند و بخشی از خسارت مادی و معنوی خود را جبران نمایند.

در حالی که امیدواری در تراکتور و ذوب آهن برای خروج از بحران با سرمربیان جدید افزایش یافته، نگرانی ها در آلومینیوم اراک و نفت مسجدسلیمان اوج گرفته و معین نیست که این دو تیم بتوانند در نیم فصل دوم هم نتایج درخشان خود در بازی های نیم فصل نخست را جبران نمایند.

به نظر می رسد با گذشت زمان و ته کشیدن داشته های محدود بازار فوتبال ایران، از این قبیل اتفاقات بارها رخ دهد و تیم ها برای جبران محدودیت جذب مربیان خارجی، چشم به مربیان تیم های دیگر داشته باشند که می تواند ضریب فسخ های یک طرفه را در تیم های ایرانی افزایش دهد.

در فصل جاری، تعداد مربیان و بازیکنانی که به طور غیرقانونی اقدام به فسخ قرارداد خود نموده اند، بیش از پیش شده و ظاهرا قرار است به این آمار و ارقام اضافه گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1309

به "شبیخون به اردوگاه رقبا، آشفتگی در لیگ و احتمال افزایش تخلفات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبیخون به اردوگاه رقبا، آشفتگی در لیگ و احتمال افزایش تخلفات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید