سایت اتمی مخفی کره شمالی دلیل شکست نشست ترامپ-کیم

به گزارش آفتاب صبا، روزنامه ساندی تایمز چاپ لندن نوشت که هیئت مذاکره کننده آمریکایی با همتای کره شمالی خود بابت گزارش های اطلاعاتی دباره تاسیسات اتمی مخفی در این کشور آسیایی به مشکل برخورده و دلیل اصلی شکست مذاکرات هانوی، این مساله بوده است.

سایت اتمی مخفی کره شمالی دلیل شکست نشست ترامپ-کیم

به گزارش آفتاب صبا، یک دیپلمات سابق گفته است، نشست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی زودتر از موعد خود سرانجام یافت و علت آن درخواست واشنگتن از پیونگ یانگ برای بستن تاسیسات اتمی مخفی غنی سازی اورانیوم بوده است.

روزنامه ساندی تایمز به نقل از تای یونگ هو، کارمند سابق سفارت کره شمالی در لندن نوشت: طرف آمریکایی در این نشست تاکید نمود که از وجود این سایت آگاه است و می خواهد آن تعطیل گردد اما کیم جونگ اون با این درخواست مخالفت کرد که همین موضوع منجر به تعلیق مذاکرات شد.

تای یونگ هو تاکید نمود، سازمان اطلاعات آمریکا با یاری تصاویر ماهواره ای پیروز به شناسایی محل این تاسیسات اتمی مخفی شده است.

روزنامه ساندی تایمز افزوده است، اطلاعاتی درباره تأسیسات مخفی غنی سازی اورانیوم در کره شمالی منتشر شده و همین مساله دلیل شکست مذاکرات میان دونالد ترامپ بوده است.

طرف آمریکایی خواهان انهدام و از میان برداشتن این تأسیسات شده بود.

پس از بی نتیجه ماندن مذاکرات هانوی، ترامپ به واشنگتن بازگشت درحالیکه کیم جونگ اون برای دو روز در ویتنام ماند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 455

به "سایت اتمی مخفی کره شمالی دلیل شکست نشست ترامپ-کیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایت اتمی مخفی کره شمالی دلیل شکست نشست ترامپ-کیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید