زورگیری های خشن دو مرد و یک زن از مسافران

به گزارش آفتاب صبا، زن زورگیر که با همدستی دو مرد، با تهدید سلاح سرد اموال مسافران را سرقت می کرد در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

زورگیری های خشن دو مرد و یک زن از مسافران

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تضمینی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش، رسیدگی به این پرونده از سال 95 و با شکایت مردی که مدعی بود اموالش از سوی 2 مرد و یک زن به سرقت رفته است، شروع شد. او به مأموران گفت: چند ساعت قبل از شهرک غرب به سمت سعادت آباد سوار یک خودروی پژو که فکر می کردم مسافرکش است، شدم. پیش از آنکه به مقصد برسم مردی که کنار دستم بود با تهدید چاقو تلفن همراه، پول و کارت های بانکی ام را گرفت و در ادامه هم چند ساعتی من را در خیابان چرخاندند. آن ها وادارم کردند به چند نفر از اقوامم زنگ بزنم و بخواهم که به کارت های بانکی ام پول واریز نمایند بعد آن ها هم با پول های واریزی طلا خریداری کردند و وقتی تمام حساب هایم را خالی کردند در گوشه ای از خیابان مرا بیرون انداختند.

پس از این اظهارات مأموران در حال تحقیقات بودند که چند شکایت مشابه دیگر به مأموران گزارش شد و در این میان یکی از قربانیان مطرح کرد که پس از پیاده شدن پیروز شده شماره خودروی متهمان را بردارد. با این سرنخ مأموران بعد از چند روز اعضای این باند 3 نفره را در غرب تهران شناسایی و دستگیر کردند و با حضور شاکی ها 3 متهم در میان سایر متهمان قرار گرفتند که همه شاکی ها آن ها را مورد شناسایی قرار دادند. در ادامه معین شد که این باند 16 نفر را به همین شیوه مورد سرقت قرار داده اند و پرونده آن ها با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست برای رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد. ناهید زن جوان این باند به مأموران گفت: من و حمید مدتی است که با هم دوست هستیم، اما نمی دانستم که شغلش چیست تا اینکه چندبار من را همراه خود برد تا با کارت بانکی طلا بخرم بعد هم طلا ها را از من می گرفت که همانجا فهمیدم او دزد است. من هیچ نقشی در سرقت ها نداشتم فقط روی صندلی جلو می نشستم و همه کار های مربوط به سرقت و تهدید ها را حمید و نادر انجام می دادند.

در ادامه تحقیقات حمید و نادر مطرح کردند که همه 16 سرقت کار آن ها نبوده است. ضمن اینکه نادر گفت: ماشین متعلق به حمید است و او بیشترین سهم را هم در این پرونده داشته است.

با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست پرونده برای رسیدگی به شعبه 12 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و آن ها صبح روز چهارشنبه محاکمه شدند. در ابتدای جلسه رسیدگی، شاکی های پرونده به نوبت در صندلی قرار گرفتند و شکایت خود را مطرح کردند. یکی از شاکی ها گفت: آن روز از میدان کاج سعادت آباد به سمت جنت آباد سوار خودرو این متهمان شدم، اما قبل از اینکه به مقصد برسم فردی که کنارم نشسته بود سر من را زیر صندلی کرد و با تهدید چاقو هرچه داشتم را از من گرفت آن ها پول نقد، تلفن همراه و کارت های بانکی به همراه رمز آن را از من گرفتند و به همراه زنی که همراهشان بود به طلافروشی رفتند و خرید کردند بعد از من خواستند که با اقوامم تماس بگیرم و بگویم که پدرم بیماراست و به پول فوری احتیاج دارم آن ها من را تهدید کردند که خیلی زود این کار را بکنم و من هم قبول کردم، چون جانم در خطر بود من از اقوامم 17 میلیون تومان پول گرفتم و آن ها هم با همین پول دوباره طلا خریدند، البته بعد از دستگیری متهمان مادر ناهید - متهم زن - بخشی از اموالم را برگرداند، اما پول ها و طلا هایی را که خریداری کردند، پس ندادند. من به ناهید رضایت دادم، اما از دو متهم دیگر شکایت دارم.

شاکی دیگر به قاضی گفت:، چون پول زیادی همراهم نبود نتوانستند مبلغ زیادی را از من سرقت نمایند فقط تلفن همراهم را گرفتند و بعد هم با ضربه چاقو گردنم را مجروح کردند و در حالی که زخمی شده بودم در خیابان رهایم کردند. بعد از اظهارات شاکی های پرونده متهمان در صندلی حاضر شده و دفاعیات خود را مطرح کردند. با خاتمه جلسه دادگاه قضات برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

منبع: ایران

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 498

به "زورگیری های خشن دو مرد و یک زن از مسافران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زورگیری های خشن دو مرد و یک زن از مسافران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید