زمزمه بازشدن پای نیروهای امنیتی به دعواهای سیاسی در افغانستان

به گزارش آفتاب صبا، در حالی رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان در مطلبی از نیروهای امنیتی این کشور خواسته تا نیروی دولت های در حال گذر نباشند، معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان این اظهارات را دعوت به شورش توصیف نموده است.

زمزمه بازشدن پای نیروهای امنیتی به دعواهای سیاسی در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، رحمت الله نبیل رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان در رشته توئیتی از نیروهای امنیتی این کشور خواسته تا سرباز دولت های زودگذر نباشند و از نظام جمهوری پاسداری نمایند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی اظهارداشت که نیروهای امنیتی افغانستان باید در شرایط حساس کنونی، وحدت خود را در برابر دشمنان این کشور حفظ نمایند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

نبیل نوشته است که نظام جمهوری که ثمره خون هزاران قهرمان گمنام نیروهای امنیتی و مردم افغانستان است، در هر شرایط پیش آمده باید حفظ گردد.

رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان تاکید نموده است که این کشور در سخت ترین روزهای تاریخ پر فراز و نشیب خود قرار گرفته است و این شرایط بحرانی فقط با مدد و اتحاد نیروهای امنیتی قابل عبور است.

وی گفته است که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان مستقل می مانند و به عنوان پشتوانه و تکیه گاه نظام، مردم و کشور، در دعواهای سیاسی و جناحی بی طرف خواهند ماند.

نبیل گفت: نیروهای امنیتی افغانستان فرمانبردار شخصی یک فرد یا گروه نیستند بلکه حافظ نظام جمهوری مردم و کشورشان هستند.

به گزارش خامه، این اظهارات نبیل با واکنش هایی روبرو شده است و دواخان مینه پال معاون سخنگوی رئیس جمهور افغانستان این سخنان نبیل را تشویق به شورش نیروهای امنیتی علیه رئیس جمهور افغانستان توصیف کرد.

وی در فیسبوکش نوشت: اینجا نظام وجود دارد و در رأس آن شخصی به عنوان فرمانده اعلی نیروهای مسلح قرار گرفته است که همه نیروهای دفاعی و امنیتی از وی فرمان می گیرند و از دستورات او اطاعت می نمایند.

مینه پال گفت: شما که خود را سرباز این کشور می دانید، لطفاً نیروهای امنیتی را در برابر فرماندهی اعلی نیروهای مسلح تشویق به عصیان و شورش نکنید، زیرا این درد شما را دوا نمی کند.

این اظهارات در حالی انجام شده است که رئیس مجلس و بعضی چهره های سیاسی از احتمال تشکیل حکومت موقت در افغانستان خبر می دهند و بعضی دیگر نیز آن را راهکار صلح این کشور می دانند.

رحمت الله نبیل رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان در گذشته نیز مواضع تندی را اتخاذ نموده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1269

به "زمزمه بازشدن پای نیروهای امنیتی به دعواهای سیاسی در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمزمه بازشدن پای نیروهای امنیتی به دعواهای سیاسی در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید