روحانی: دفاع از خود حق ملت یمن است

به گزارش آفتاب صبا، رئیس جمهور ایران در مصاحبه با فاکس نیوز دفاع از خود را حق ملت یمن دانست.

روحانی: دفاع از خود حق ملت یمن است

به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل آفتاب صبا، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در مصاحبه با فاکس نیوز دفاع از خود را حق ملت یمن دانست.

رئیس جمهور ایران در پاسخ به سوال کریس والاس، مجری فاکس نیوز مبنی بر اینکه چقدر محتمل است در نیویورک به صورت اتفاقی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دیدار کند، گفت: چرا اتفاقی دیدار داشته باشیم؟ اگر ما هدف بلندی را به نفع ملت داریم، باید برنامه ریزی کنیم و برای این کار اول باید اعتماد را به وجود بیاوریم.

روحانی در ادامه گفت: اعتماد چیزی است که آقای ترامپ بر هم زد، چون ما با هم توافق نموده بودیم و ترامپ بی دلیل از این توافق خارج شد. اگر دولت آمریکا علاقه دارد به مذاکره باید شرایط لازم را ایجاد کند.

رئیس جمهور ایران در پاسخ به ادعای مجری فاکس نیوز که با اشاره به طرح صلح ایران موسوم به ابتکار صلح هرمز گفت ایران آخرین کشوری است که باید طرح صلح پیشنهاد بدهد گفت: ایران در طول چند دهه گذشته در برابر تروریسم مبارزه نموده و آنهایی که در ایران سال ها مردم را کشتار نموده اند و هزاران مردم بی گناه را کشته اند، الان در آمریکا تحت حمایت شما هستند.

روحانی در ادامه گفت: همین بولتون شما که چندی پیش مشاور امنیت ملی آمریکا بود از آنها پول می گرفت.

کریس والاس گفت: معذرت می خواهم قربان، شما صدها میلیون و شاید یک میلیارد دلار به حزب الله، حماس و گروه های مختلف داده اید. این حمایت از تروریسم نیست؟

روحانی در پاسخ گفت: شما مردمی که برای آزادی سرزمین خودشان دفاع می نمایند را تروریست می خوانید؟ مردمی که سرزمینشان اشغال شده باید چکار نمایند؟ باید بنشینند تماشا نمایند؟ شما مردم یمن را که از خودشان دفاع می نمایند تروریست می خوانید و آنهایی که بمب درست می نمایند و در اختیار عربستان قرار می دهند تا مردم یمن و بیمارستان ها را بزنند، آنها را تروریست نمی دانید؟ شما می گویید که چرا پهپاد آمریکا را سرنگون کردیم؟ من از شما می پرسم چرا هواپیمای مسافربری ایران را در همان منطقه سرنگون کردید و 290 مسافر بی گناه را کشتید؟ اگر ما دفاع کردیم از سرزمین خودمان دفاع کردیم.

رئیس جمهور ایران در بخش دیگری از این مصاحبه گفته برای ایران تفاوتی می نماید که رئیس جمهور بعدی آمریکا دموکرات باشد یا جمهوری خواه. او گفت: بنابراین، ما کسی را می خواهیم در آمریکا که به حرف خودش پایبند باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 203

به "روحانی: دفاع از خود حق ملت یمن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: دفاع از خود حق ملت یمن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید