رئیس سابق مجلس افغانستان: اختلاف عمیق داخلی اگر حل نشود دولت فرو می پاشد

به گزارش آفتاب صبا، رئیس سابق مجلس و معاون سابق ریاست جمهوری افغانستان درباره شرایط حساس این کشور گفت که اختلافات عمیق داخلی وجود دارد و اگر حل نشود نظام کنونی فرو می پاشد.

رئیس سابق مجلس افغانستان: اختلاف عمیق داخلی اگر حل نشود دولت فرو می پاشد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، محمد یونس قانونی معاون سابق ریاست جمهوری افغانستان طی مراسمی در کابل اظهارداشت که بحران عدم اعتماد عامل سقوط و فروپاشی نظام جمهوری اسلامی افغانستان خواهد شد.

وی اضافه نمود که اختلافات عمیق داخلی باید حل گردد، در غیر اینصورت نظامی کنونی افغانستان فرو می پاشد.

قانونی با اشاره به توانایی طالبان در افغانستان اظهارداشت:چیزی که طرف مقابل را امیدوار ساخته که از راه نظامی پیروز می گردد؛ این است که در حوزه جمهوریت اختلاف عمیق وجود دارد.

رئیس سابق مجلس افغانستان ادامه داد: بار دیگر به مقامات دولتی می گویم که یا درک شما از شرایط کنونی ناقص است و یا نمی خواهید بدانید که شرایط چگونه است. این ملت به تک تک مردم افغانستان تعلق دارد.

وی هشدارد داد: مقامات دولتی نباید اجازه دهند شرایطی به وجود آید که کسی توان کنترل آن را نداشته باشد.

میچ مک کانل از سناتورهای جمهوریخواه سنای آمریکا پیش از این مدعی شده بود که طالبان بار دیگر قدرت در افغانستان را در اختیار می گیرد و بر این کشور حاکم می گردد.

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان نیز گفته بود که اختلاف درون جمهوریت، طالبان را به اتخاذ گزینه نظامی ترغیب می نماید اما این گزینه به معنی پیروزی این گروه نیست و سبب شروع جنگی طولانی خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1467

به "رئیس سابق مجلس افغانستان: اختلاف عمیق داخلی اگر حل نشود دولت فرو می پاشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سابق مجلس افغانستان: اختلاف عمیق داخلی اگر حل نشود دولت فرو می پاشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید