خریداران سکه های بانک مرکزی بخوانند، جزئیات جدید اخذ مالیات

به گزارش آفتاب صبا، خبرنگاران: معاون سازمان امور مالیاتی با اشاره به تسهیلات برای مالیات سال 98 مشاغل خُرد، گفت: کسانی که در جریان عرضه سکه از سوی بانک مرکزی اقدام به خرید نموده اند تا سقف معینی مشمول پرداخت مالیات مقطوع می شوند.

خریداران سکه های بانک مرکزی بخوانند، جزئیات جدید اخذ مالیات

به گزارش آفتاب صبا به نقل از تسنیم، بر اساس تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم با توجه به محدودیت های بیماری کرونا و با هدف حمایت از مشاغل خرد این دستورالعمل صادر شده و مشاغلی که مالیات عملکرد آن ها در سال 97 تا 2 میلیون و 500 هزار تومان بوده برای سال 98 بدون افزایش نرخ اعمال خواهد شد.

محمد مسیح گفت: برای مشاغلی که مالیات عملکرد سال 97 آن ها دو میلیون و پانصد تا پنج میلیون تومان بوده رشد 4 درصد، بین 5 میلیون تا 10 میلیون تومان، 8 درصد و 10 میلیون تومان به بالا 12 درصد افزایش در نظر گرفته شده است. سال جاری این امکان نیز در نظر گرفته شده که صاحبان مشاغل بتوانند با ارائه اظهارنامه مالیاتی نیز نسبت به پرداخت مالیات اقدام نمایند.

وی گفت: مشاغلی که در سال 97 فروش و درآمد آن ها حداکثر 990 میلیون تومان است می تواند از ظرفیت این تبصره استفاده نمایند که شامل صاحبان مشاغل گروه های دوم و سوم قانون مالیات های مستقیم و عمدتاً شامل سوپرمارکت ها خواربارها، نانوایی ها، املاک و مواردی از این دست هستند. صاحبان این مشاغل می توانند در پنج قسمت مساوی این مالیات مقطوع را پرداخت نمایند.

معاون سازمان امور مالیاتی درباره مالیات خرید سکه، گفت: کسانی که در جریان عرضه سکه از سوی بانک مرکزی اقدام به خرید نموده اند تا سقف معینی مشمول پرداخت مالیات مقطوع می شوند و دستورالعمل دقیق آن طی یکی دو روز آینده اعلام می گردد.

الزام تسلیم اظهارنامه مالیاتی

مسیح اضافه کرد: خریداران سکه که سکه های خود را عرضه می نمایند و به فروش می رسانند باید حتماً نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی و همچنین پرداخت مالیات متعلق آن اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه ما اطلاعات مربوط به خریداران سکه را در اختیار داریم گفت: عرضه و فروش این سکه ها نیز در نهایت برای ما معین خواهد شد و مالیات ان را نهایتاً مطالبه خواهیم کرد.

معاون سازمان امور مالیاتی تاکید نمود: خریداران سکه با تعداد بالا در صورت پرداخت نکردن مالیات شامل جرایمی می شوند که غیرقابل بخگرددگی است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 951

به "خریداران سکه های بانک مرکزی بخوانند، جزئیات جدید اخذ مالیات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خریداران سکه های بانک مرکزی بخوانند، جزئیات جدید اخذ مالیات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید