خبرنگاران لاریجانی: مهار کرونا در گرو مشارکت همگانی و همراهی مردم است

به گزارش آفتاب صبا، تهران- خبرنگاران- رییس مجلس شورای اسلامی مهار کرونا را در گرو مشارکت همگانی و همراهی مردم دانست و بر تدابیر ویژه تعطیلات نوروز در مقابله با کرونا تاکید نمود.

خبرنگاران لاریجانی: مهار کرونا در گرو مشارکت همگانی و همراهی مردم است

علی لاریجانی روز شنبه در تماس تلفنی با استانداران سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان و بوشهر از پیگیری و تامین احتیاجهای این استان ها در حوزه اقلام بهداشتی و تجهیزات درمانی اطلاع داد.

رییس مجلس با تاکید بر کوشش استانداران در جهت به حداقل رساندن آسیب های بیماری کرونا بر سلامت، کسب و کار و امنیت روانی مردم، تشویق عموم به ماندن در خانه به عنوان ایمن ترین محل برای حفظ سلامت خانواده با هدف قطع چرخه انتقال ویروس را گامی مهم و موثر خواند و اجرای کامل تدابیر بهداشتی مختص تعطیلات نوروزی را ضروری بر شمرد.

لاریجانی همچنین با قدردانی از کوشش مجاهدانه و خستگی ناپذیر کادر درمانی کشور به عنوان سرداران پرافتخار خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا، گفت: احتیاجها و دغدغه های کادر درمانی بیمارستان ها و همه آنان که در خط مقدم پیشگیری و مقابله با کرونا به خدمت اشتغال دارند، در اولویت احتیاجمندی های کشور است و باید به سرعت تامین گردد و کادر درمانی و پزشکان بیمارستان ها به نحوی پشتیبانی، تجهیز و حمایت شوند که در جهت ایفای خدمت مسئولانه و در زندگی روزانه خود آسایش و آرامش داشته و با کاستی و نارسایی روبرو نشوند.

وی در ادامه به اختصاص بعضی منابع جدید از سوی سازمان برنامه و بودجه برای مقابله با کرونا، حضور شماری از اعضای هیات رییسه مجلس در ستاد ملی مبارزه با این بیماری و بعضی ضوابط و مصوبات جدید ستاد مذکور اشاره نمود و از استانداران خواست تا از ظرفیت منابع اختصاص یافته و مصوبات جدید در حوزه تامین منابع اقتصادی، انسانی و فضاهای درمانی مورد احتیاج برای سرعت بخشیدن به فرایند مقابله و مهار بیماری کرونا استفاده گردد.

رییس مجلس شورای اسلامی، مهار کرونا را در گرو مشارکت همگانی و همراهی مردم دانست و توضیح داد: اقشار گوناگون مردم با همه توان به میدان مقابله با این بیماری آمده و ابتکارات گوناگونی را چه در ارائه خدمات بهداشتی و چه در یاری به یکدیگر در حوزه کسب و کار از قبیل بخگرددگی اجاره بهای ماهیانه کارگاه ها و مراکز عرضه کالاها و خدمات به عمل آورده اند که ضروری است دستگاه ها به ویژه بانک ها نیز نسبت به صاحبان کسب و کار، سهل گرفته و بازپرداخت دیون آنان را امهال نمایند.

لاریجانی استفاده از مهارت های ارتباطات بحران در رسانه های استانی و ملی را ضروری توصیف کرد و اضافه کرد: اطلاع رسانی تحولات بیماری کرونا به مردم باید در نهایت دقت و سرعت اجرا شده و نمودار شیوع بیماری در هر استان برای عموم ترسیم و همچنین چرخه آگاهی رسانی جامع و علمی در مورد پیشگیری و درمان بیماری کرونا تکمیل گردد تا زمینه بروز شایعات در این باره منتفی گردد.

احمدعلی موهبتی، بهمن مرادنیا، فریدون همتی و عبدالکریم گراوند، استانداران سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان و بوشهر، گزارش های مشروحی از اقدامات دستگاه های هر استان در مقابله با بیماری کرونا و نتایج حاصله از این اقدامات به ربیس مجلس شورای اسلامی ارائه کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 674

به "خبرنگاران لاریجانی: مهار کرونا در گرو مشارکت همگانی و همراهی مردم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران لاریجانی: مهار کرونا در گرو مشارکت همگانی و همراهی مردم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید