خبرنگاران استاندار اردبیل بر تامین موبایل و تبلت دانش آموزان محروم تاکید نمود

به گزارش آفتاب صبا، اردبیل - خبرنگاران - استاندار اردبیل با اشاره به ضرورت پوشش آموزشی جمعیت دانش آموزی استان بر تامین وسایل آموزشی خانواده های محروم از جمله تلفن همراه و تبلت تاکید نمود.

خبرنگاران استاندار اردبیل بر تامین موبایل و تبلت دانش آموزان محروم تاکید نمود

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش روز آدینه خبرنگاران ، اکبر بهنامجو در جلسه شورای آموزش و پرورش استان بیان نمود: از آنجایی که حضور دانش آموزان در مدرسه در شهرهای با شرایط نارنجی نیز ممکن نبوده ، ضروری است ابزارهای آموزشی از قبیل تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت این مناطق با همکاری دستگاه های حمایتی ،خیرین و آموزش و پرورش تامین گردد.

وی همچنین اضافه کرد: در راستای تامین ارتباط اینترنتی در روستاهایی که آنتن دهی مناسبی ندارند، باید اقدامات لازم ازسوی دستگاه مرتبط انجام گیرد.

استاندار اردبیل اظهارکرد: در شهرهای با شرایط زرد ، در صورت عدم دسترسی دانش آموزان در مقطع ابتدایی به ابزارهای آموزشی، حضور تعداد محدودی از دانش آموزان این مقطع با مدیریت مسوولان مدرسه برای دریافت آموزش بلامانع است.

بهنامجو با اشاره به ارائه خدمات آموزشی به وسیله شبکه شاد، خواهان بهره مندی از فضای این برنامه برای اطلاع رسانی به دانش آموزان و والدین در مورد رعایت پروتکل های بهداشتی شد.

وی اضافه کرد: با توجه به حفظ سلامتی دانش آموزان و خانواده های آن ها ،همچنین از این ظرفیت در راستای ترویج فعالیت های ورزشی و اطلاع رسانی در مورد تغذیه مناسب با هدف جلوگیری از چاقی و بیماری های ناشی از آن استفاده گردد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به نزدیک شدن به ایام امتحانات گفت: به جز در دوره اول ابتدایی که برای 2 کتاب فارسی و ریاضی امتحانات به صورت حضوری برگزار می گردد، سایر امتحانات غیرحضوری خواهد بود.

احمد ناصری اضافه کرد: با توجه به ارائه آموزش به صورت غیرحضوری بعضی از دانش آموزان از داشتن ابزارهای آموزشی بی بهره هستند که کوشش می گردد با جذب یاری خیران این ابزارها خریداری و در اختیار آنان قرار گیرد.

وی بیان نمود: در بعضی از شهرهای با شرایط زرد در صورت مصوب شدن در شورای آموزش و پرورش به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی برای دانش آموزان نیازمند، آموزش ها به صورت حضوری ارائه می گردد.

ناصری با بیان اینکه بسیاری از نواقص شبکه آموزشی شاد رفع شده است، گفت: همچنان در زمینه احراز هویت دانش آموزان و معلمان و دانلود و آپلود صوتی و تصویری فایل های آموزشی مشکلاتی وجود دارد.

وی اضافه کرد: با اینکه در 2 هزار مدرسه زیرساخت های اینترنت توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مهیا شده است ، اما همچنان در 243 روستا در استان با مشکل آنتن دهی اینترنت روبرو هستیم.

در این جلسه معاونان متوسطه و ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش گزارشی از فرایند آموزش با روش های مختلف و میزان بهره مندی دانش آموزان از ابزارهای آموزشی ارائه کردند.

همچنین رزمی ،مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گزارشی از تامین زیرساخت های اینترنتی برای سهولت دسترسی دانش آموزان در نقاط مختلف استان ارائه و نسبت به تامین زیرساخت ها و تقویت آنتن اینترنت در روستاهای باقی مانده تا سرانجام سال و نیمه اول سال آینده قول مساعد داد.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1203

به "خبرنگاران استاندار اردبیل بر تامین موبایل و تبلت دانش آموزان محروم تاکید نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار اردبیل بر تامین موبایل و تبلت دانش آموزان محروم تاکید نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید