جزییات آتش سوزی یک کارگاه فراوری مواد نفتی و پارافین

به گزارش آفتاب صبا، تهران (پانا) - سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از آتش سوزی در یک کارگاه فراوری مواد نفتی و پارافین و مصدومیت یک کارگر اطلاع داد.

جزییات آتش سوزی یک کارگاه فراوری مواد نفتی و پارافین

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در گفت و گو با پانا درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت 08:50 یک مورد حادثه آتش سوزی در یک کارگاه فراوری مواد نفتی به ویژه روغن و پارافین در جاده ورامین، محله قلعه نو، شهرک عشق آباد به سامانه 125 سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه بلافاصله دو ایستگاه به همراه خودروهای حامل کف به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: محل آتش سوزی کارگاهی به وسعت حدود 2 هزار متر مربع بود. در این کارگاه چند مخزن ایستاده با ظرفیت های مختلف وجود داشت که در آن مواد نفتی نگهداری می شد. یکی از این مخازن به ظرفیت 3 هزار و 500 لیتر که مواد نفتی و قابل اشتعال در آن وجود داشت دچار آتش سوزی شده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اعلام کرد: به دلیل قلیانی که به دلیل آتش سوزی رخ داده بود از مخزن این مواد سرریز شده و جاری شده بود. این موارد در حالی که شعله ور هم بودند روان شده و بخشی از دیگر مخازن و لوله ها و اتصالات نیز به دلیل نشت این مواد شلعه ور شده بود و در آستانه نفوذ آتش به داخل دیگر مخازن نیز بود.

ملکی توضیح داد: آتش نشانان به سرعت عملیات خود را شروع نموده و خوشبختانه با توجه به اینکه فضای کارخانه یک فضای باز بود دسترسی به مخازن و منبع اصلی آتش راحت بود. آتش نشانان با مقداری آب و کف توانستند آتش را به کنترل خود در آورند. کارگری که در این کارگاه نیز حضور داشت از ناحیه سر و صورت دچار سوختگی شده بود که به عوامل اورژانس تحویل داده شد. همچنین یک دستگاه خودروی نیسان در نزدیکی این مخازن بود که درحالی که آتش به بدنه آن سرایت نموده بود توسط آتش نشانان به سرعت خاموش شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1143

به "جزییات آتش سوزی یک کارگاه فراوری مواد نفتی و پارافین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات آتش سوزی یک کارگاه فراوری مواد نفتی و پارافین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید