جزئیات برگزاری بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور

به گزارش آفتاب صبا، خبرگزاری خبرنگاران- سخنگوی آزادسازی سهام عدالت گفت: حدود 30 میلیون نفر سهامدار عدالت که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند می توانند در این انتخابات شرکت کنند.

جزئیات برگزاری بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، حسین فهیمی در نشست خبری با موضوع برگزاری مجامع شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت و انتخاب هیات مدیره این شرکت ها، انتخابات اعضای هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت را بزرگترین انتخابات مالی کشور خواند و اضافه نمود: در روش آزادسازی غیرمستقیم سهام عدالت، سهام این شرکت ها در اختیار بیش از 30 میلیون نفر قرار گرفته است و با برگزاری مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت، شاهد اولین مشارکت وسیع مردم برای انتخاب هیات مدیره این شرکت ها خواهیم بود.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت خاطرنشان کرد: تا به امروز 31 شرکت سرمایه گذاری استانی در سراسر کشور تشکیل شده و حدود 160 نفر برای هیات مدیره این شرکت ها با انجام انتخابات تعیین خواهد شد.

فهیمی درباره شرایط ثبت نام متقاضیان برای عضویت در هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت گفت: متقاضیان تا 28 فروردین فرصت دارند در سامانه ستان سازمان بورس اقدام به ثبت نام کنند.

وی اضافه نمود: اولین شرط، داشتن سابقه تحصیلی با مدرک کارشناسی و ترجیحا مرتبط با مباحث مالی و مالی است و شرط دیگر داشتن سابقه کار مدیریتی یا عملیاتی در یکی از شرکت های مالی عنوان شده است.

فهیمی گفت: متقاضیان باید تا 28 فروردین مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای احراز صلاحیت در سامانه موبوطه بارگزاری کنند.

وی با بیان اینکه انتخابات هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی از نیمه دوم اردیبهشت در استان های مختلف آغاز می شود اضافه نمود: سهامداران عدالت برای شرکت در این انتخابات باید از طریق سامانه سجام احراز هویت شده باشند تا بتوانند در این انتخابات که به صورت الکترونیکی برگزار می شود شرکت کنند.

فهیمی گفت: امکان ثبت نام در سامانه سجام نیز بصورت غیرحضوری و رایگان فراهم است و اگر فردی در صورت ضرورت می خواهد احراز هویت حضوری انجام دهد می تواند به حدود 2 هزار دفتر کارگزاری در کشور یا شعب برخی بانک ها که در این زمینه تعیین شده است مراجعه کند.

وی ابراز امیدواری کرد: سهامداران عدالت با توجه به اینکه مدیریت سهامشان در شرکت های سرمایه گذاری استانی انجام می شود، با مشارکت فعال در این انتخابات هیات مدیره اصلح را برای این شرکت ها انتخاب کنند.

وی همچنین درباره سهام عدالت متوفیان گفت: حدود 3 میلیون نفر متوفی سهامدار عدالت داریم که برای تعیین شدن تکلیف آن ها وراث باید در اولین قدم به مراجع قضایی مراجعه و در خصوص انحصار وراثت اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1390

به "جزئیات برگزاری بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات برگزاری بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید