جدال رهبران اروپا درباره کرونا ادامه دارد؛ هشدار مکرون به کشورها

به گزارش آفتاب صبا، ایرنا نوشت: رئیس جمهوری فرانسه اقدام های کنترل مرزها توسط بعضی از کشورهای اروپایی را محکوم کرد.

جدال رهبران اروپا درباره کرونا ادامه دارد؛ هشدار مکرون به کشورها

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

آلمان روز دوشنبه با هدف مهار شیوع کرونا، کنترل مرزهایش را با اتریش، دانمارک، فرانسه، لوکزامبورگ و سوئیس در دستورکار قرار داد.

مقامات آلمان اعلام نمودند که به دنبال اجرایی کردن کنترل مرزها، تنها افرادی که دلایل معتبر برای سفر دارند از جمله رانندگان کامیون انتقال کالا می توانند از مرزها عبور نمایند.

پیشتر مقام های آلمان با بستن مرزهای خود با اتریش، سوییس و فرانسه برای کنترل شیوع ویروس کرونا موافقت نموده بودند.

به گزارش رویترز، امانوئل مکرون روز دوشنبه در گفت و گوی تلفنی با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و دیگر مقام های اتحادیه اروپا، اقدام هایی یکجانبه کنترل مرزی که توسط بعضی از کشورهای اتحادیه اروپا به منظور کوشش در کنترل شیوع ویروس کرونا انجام داده اند را محکوم کرد.

بحث و گفت و گو میان رهبران فرانسه و آلمان پس از آن انجام شد که برلین در کوشش برای مهار شیوع کرونا اقدام های کنترل مرزی خود با اتریش، سوئیس، فرانسه، لوکزامبورگ و دانمارک را انجام داد.

کاخ الیزه صبح دوشنبه اعلام نمود که امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه یک ناهار کاری در قالب شورای دفاع خواهد داشت. این امر می تواند منجر به اقدام های جدیدی برای مقابله با کرونا گردد.

مکرون پیش از این نشست، با رئیس کمیسیون اروپا، صدراعظم آلمان و رئیس شورای اروپا در خصوص کنترل های تقویت شده احتمالی در مرزهای اروپا گفت و گو کرد.

آلمان صبح امروز کنترل مرزهای خود با پنج کشور از جمله فرانسه را شروع کرد. بر اساس این محدودیت، پلیس تنها حمل و نقل کالا و کارگران مرزی را مجاز دانسته و به آنها دستور داده شده دیگر مسافران را هم برگردانند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 659

به "جدال رهبران اروپا درباره کرونا ادامه دارد؛ هشدار مکرون به کشورها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدال رهبران اروپا درباره کرونا ادامه دارد؛ هشدار مکرون به کشورها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید