توفیقی: 600 هزار تومان از جیب هر کارگر پرید

به گزارش آفتاب صبا، رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شورا ها درباره ابلاغ حق مسکن از تیرماه گفت: با اجرای مصوبه حق مسکن از تیرماه در مجموع 25 درصد از حق مسکن کارگران کم شد.

توفیقی: 600 هزار تومان از جیب هر کارگر پرید

سفری هیجان انگیز در انتظار شماست، با تور کانادا و خدمات ویزا بهترین ها را تجربه کنید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، فرامرزتوفیقی، رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شورا ها درواکنش به ابلاغ مصوبه دولت برای افزایش حق مسکن کارگران گفت:زمانی که وزیرکار اقدامی را انجام می دهد که مغایربا روح سه جانبه گرایی و روح شورای عالی کار است، زمان اجرای مصوبه حق مسکن در شورای عالی کار مشخص نشده بود. وزیرکار در مصاحبه ای اعلام کردند که طبق مصوبه شورای عالی کار و هیأت دولت افزایش حق مسکن از تیرماه اعمال می شود.

وی ادامه داد:با توجه به ورود سازمان بازرسی کل کشور به دستمزد 99 کارگران و تأکید رهبری مبنی بر اینکه صدای کارگران شنیده شود، دستمزد سال 99 مجدداً به بحث گذاشته شد. برخی مولفه ها تغییر و برخی دیگر اصلاح شد. یکی از مولفه هایی که تغییر کرد بحث حق مسکن کارگران بود. با توجه به اینکه بار ها مسئولین اعلام کردند که این مصوبه برای دستمزد 99 کارگران است؛ بنابراین افزایش حق مسکن می بایست از ابتدای فروردین ماه 99 اجرایی می شد.

رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شورا ها گفت: انتظار داریم مجلس قانونی تصویب کند که مصوبه افزایش حق مسکن کارگران نیازی به تصویب در هیأت دولت نداشته باشد در شورای عالی کار به تصویب برسد.

توفیقی گفت: حدود 600 هزارتومان از مجموع درآمد کارگران کم شد که این رقم در مجموع حدود 25 درصد است. اگر ماهیانه 200 هزارتومان در قالب حق مسکن به حقوق کارگران اضافه می شد در 12 ماه سال رقمی حدود 2 میلیون و 400 هزارتومان می شد، با ابلاغ مصوبه حق مسکن از ابتدای تیر ماه و با کسر 600 هزارتومان برای فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه حدود 25 درصد از مجموع درآمد دریافتی کارگران کاسته شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 982

به "توفیقی: 600 هزار تومان از جیب هر کارگر پرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توفیقی: 600 هزار تومان از جیب هر کارگر پرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید