توزیع رایگان دستکش یکبار مصرف، خیرات 2بچه محل

به گزارش آفتاب صبا، تب داغ شیوع ویروس کرونا و نبود ماسک و دستکش یکبارمصرف در داروخانه های خزانه منجر شد کاسبان جوان این محله بین مسافران ایستگاه مترو علی آباد دستکش یکبارمصرف پخش کنند.

توزیع رایگان دستکش یکبار مصرف، خیرات 2بچه محل

زهرا کریمی- علیرضا خانکی و محسن غلامی 2کاسب محله خزانه هستند که در یک اقدام خیرخواهانه تصمیم گرفتند به مسافران مترو دستکش یکبارمصرف هدیه بدهند. کیسه های پر از دستکش یکبارمصرف را روبه روی مسافران ماسک زده مترو می گیرند و می گویند: بفرمایید دستکش! رایگان است. لطفاً بردارید.

  • جان کلام، کمک به همنوع

هنوز اسفند به نیمه نرسیده و روزهای ابتدایی آخرین ماه سال1398 است. اینجا ایستگاه مترو علی آباد در محله خزانه است و ویروس کرونا نقل زبان مسافران. بعضی از مسافران با عجله بدون آنکه دستشان با در و دیوار تماس داشته باشد به سمت پایانه اتوبوس می فرایند. این میان علیرضا بین جمعیت می گوید: بفرمایید دستکش یکبارمصرف. آنها که دستکش لازم دارند، می پرسند: قیمت دستکش ها چند است؟ اینبار دوستش محسن با صدایی رسا به مسافران می گوید: رایگان است. بگیرید استفاده کنید. بدون دستکش سوار اتوبوس نشوید. مسافران یکی در میان یک جفت دستکش می گیرند، بعضی هم نیم نگاهی می کنند و به راه خود ادامه می دهند. تعدادی هم از سر کنجکاوی نزدیک می شوند و دستکشی می گیرند. عده ای راه رفته را برمی گردند و در صف دستکش رایگان می ایستند. وقتی از خانکی می پرسم چه شد که تصمیم گرفتید این کار را در بحران نبود ماسک و دستکش انجام بدهید، می گوید: مخلص کلام اینکه دلمان خواست به همنوعانمان کمک کنیم. از دیشب از این داروخانه به آن داروخانه در محله دنبال یک جفت دستکش یکبارمصرف و ماسک برای خانواده ام بودم و متأسفانه پیروز به خرید نشدم. امروز به همراه دوستم به بازار تهران رفتیم و با کمک چند دستفروش و بساطی های پایانه علی آباد حدود 700هزار تومان پول جمع کردیم و چند جعبه دستکش یکبارمصرف برای هدیه به مسافران مترو اتوبوس خریدیم. از ساعت 3بعد از ظهر اینجا در حال توزیع دستکش هستیم و اول به دستفروشان هدیه دادیم و حالا به مسافران.

  • دست به دست هم کرونا را شکست بدهیم

همین که قطار بعدی می آید محوطه فضای سبز ایستگاه پر از جمعیت می شود و علیرضا و محسن به سمت مسافران می فرایند تا به آنها دستکش هدیه بدهند. یکی از مسافران می گوید فقط دستکش دارید؟ ماسک ندارید؟ لطفاً ماسک بدهید. محسن در جواب می گوید: ما هم در بازار تهران فقط دستکش پیدا کردیم. متأسفانه ماسک و ژل نبود و اگر پیدا کنیم برای هدیه به مسافران می خریم. مسافر از آنها تشکر می کند و سری تکان می دهد و زیرلب می گوید: مراکز عمومی باید مایع ضد عفونی داشته باشند و در دستشویی ها هم مایع دستشویی باشد، اما همه جا نیست! محسن از علیرضا می پرسد چند جفت دستکش مانده است؟ علیرضا می گوید: حدود هزار و 500 جفت دستکش پخش کرده ایم و هنوز داریم. بهتر است یک جفت بدهیم تا به همه برسد. علیرضا با تعارف دستکش به چند نوجوان می گوید: این کمترین کاری بود که از دستمان برمی آمد. شهفرایندان باید خودشان نکات بهداشتی را رعایت کنند و مسئولان هم تا دیر نشده اقدامات لازم را انجام بدهند تا با کمک هم این بیماری را شکست دهیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 602

به "توزیع رایگان دستکش یکبار مصرف، خیرات 2بچه محل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع رایگان دستکش یکبار مصرف، خیرات 2بچه محل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید