تفاهم نامه جهاد دانشگاهی، وزارت تعاون و مجلس منعقد شد

به گزارش آفتاب صبا به نقل از جهاددانشگاهی، مراسم انعقاد سه جانبه میان جهاددانشگاهی، وزارت تعاون و مجلس شورای اسلامی، امروز با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی، دکتر محمد قاسمی رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و دکتر مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس در سالن کنفرانس دفتر مرکزی جهاددانشگاهی برگزار گردید.

تفاهم نامه جهاد دانشگاهی، وزارت تعاون و مجلس منعقد شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

تعارض منافع یکی از ریشه های فساد و تضعیف شاخص های رفاهی است که پیامدهای منفی عمیقی بر ابعاد زندگی مالی و اجتماعی به جای می گذارد. برای مقابله با تعارض منافع بعضی نمایندگان مجلس طرحی با عنوان مدیریت تعارض منافع تهیه کردند که در تاریخ 20 اسفند 1397 توسط هیات رئیسه مجلس اعلام وصول شده است. دولت نیز در تاریخ 4 آذر 1398 لایحه ای را با عنوان نحوه مدیریت تعارض منافع در انجام وظایف قانونی و ارائه خدمات عمومی به مجلس ارایه داده است؛ بنابراین مسئله تعارض منافع به سبب پیامدهای متعدد ذکرشده، دغدغه مشترک مجلس و دولت است. این تفاهم نامه به منظور شناخت عمیق ابعاد تعارض منافع در دستگاه های اجرایی مختلف و تاثیر آن بر رفاه اجتماعی و تدوین سند جامع مقابله با تعارض منافع تنظیم شده است.

مشارکت در تدوین سند جامع مقابله با تعارض منافع و تاثیر آن بر رفاه اجتماعی و ارایه آن به روسای قوای مقننه و مجریه، مشارکت در جلب حمایت اجتماعی و سیاست گذاران مرتبط با تصویب و اجرای سند و مشارکت در نظارت بر اجرای سند و سایر قوانین و مقررات مرتبط از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

هم چنین تعهدات سه جانبه این تفاهم نامه شامل همکاری در اجرای برنامه های مطالعاتی و پژوهشی مرتبط با اهداف تفاهم نامه، جلب مشارکت پژوهشگران و صاحب نظران، استفاده از ظرفیت های اطلاعاتی، پژوهشی، اجرایی، خبری و مشاوره ای جهاددانشگاهی و هم چنین تجربه و تخصص منابع انسانی دو طرف، تبادل نتایج طرح های پژوهشی و گزارش های کارشناسی تهیه شده، تبادل آمار و اطلاعات در زمینه فعالیت های پژوهشی مشترک، پشتیبانی علمی و اجرایی از برگزاری رویدادهای علمی و نشست های کارشناسی و فراهم ساختن دسترسی کامل به تمام منابع موجود در کتاب خانه و مرکز اسناد یکدیگر است.

پیگیری تحقق مفاد این تفاهم نامه توسط کارگروه مشترکی متشکل از نمایندگان جهاددانشگاهی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی انجام می گیرد و مدت اعتبار آن دو سال است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 536

به "تفاهم نامه جهاد دانشگاهی، وزارت تعاون و مجلس منعقد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه جهاد دانشگاهی، وزارت تعاون و مجلس منعقد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید