مشخص تکلیف زمان برگزاری کنکور و امتحانات پایان سال

به گزارش آفتاب صبا، معاون آموزش متوسطه درباره زمان برگزاری کنکور سراسری و امتحانات پایان سال دانش آموزان توضیحاتی را ارائه کرد.

مشخص تکلیف زمان برگزاری کنکور و امتحانات پایان سال

به گزارش خبرنگار علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه در برنامه تهران 20 با اشاره به شرایط برکزاری کنکور بیان نمود: تصمیم در این مورد مربوط به سازمان سنحش است، اما با توجه به اینکه این آزمون کنکور به پایه دوازدهم وابسته است تا قبل از برگزاری کنکور باید ابتدا امتحانات خاتمه سال برگزار شود.

او ادامه داد: بازگشایی مدارس تابعی از ستاد کرونا است، پیش بینی می کنیم امتحانات ما ایامی از خردادماه باشد و بعد از آن آزمون کنکور برگزار شود.

معاون آموزش متوسطه درباره مطرح شدن شائبه هایی مبنی بر اینکه آیا حذف کنکور و پذیرش بر مبنای سابقه تحصیلی صحت وارد یا خیر، گفت: درباره برگزاری کنکور سناریو های مختلفی مطرح است، اما پذیرش بر مبنای شرط معدل از سوی شورای سنجش و پذیرش و سازمان سنجش مطرح نشده است.

کمرئی با اشاره به اینکه امروز 80 درصد دانش آموزان دنیا با اختلالات آموزشی روبرو هستند، اظهار کرد: سعی شد در قالب برنامه تلویزیونی جریان آموزشی تعطیل نشود و این آموزش تا زمانی از سلامت دانش آموزان مطمئن نشویم تداوم دارد.

معاون آموزش متوسطه با تاکید بر اینکه اصراری بر بازگشت دانش آموزان نداریم و اولویت سلامت آن هاست، گفت: تا زمانی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام نکند تصمیمی برای بازگشایی مدارس نداریم.

کمرئی با اشاره به اینکه تا اول اسفند 70 درصد آموزش ما محقق شده است، گفت: 838 برنامه را با کمک صدا و سیما دنبال کردیم و دانش آموزان بسکمک از این آموزش ها بهره گرفتند.

او در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه با احتساب تعطیلی پنج هفته ای فعلی چطور امکان برگزاری امتحانات در خردادماه وجود دارد، گفت: اکنون در شرایط اضطراری قرار داریم که اقتضائات خود را دارد و حتی در برخی کشور ها جریان آموزش را متوقف کرده اند.

معاون آموزش متوسطه درباره پرداخت شهریه مدارس غیردولتی بیان نمود: در این مورد شورای نظارت استان و شورای نظارت مرکزی تصمیم گیری می کنند و زیر مجموعه سازمان مدارس غیردولتی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 713

به "مشخص تکلیف زمان برگزاری کنکور و امتحانات پایان سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشخص تکلیف زمان برگزاری کنکور و امتحانات پایان سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید