بیماران کرونایی از تزریق نوروبیون و مولتی ویتامین غافل نشوید

به گزارش آفتاب صبا، با آغاز اپیدمی ویروس کرونا در سراسر جهان تمام متخصصین و محققین را برای درمان این ویروس جدید به تکاپو وا داشت، از جمله توجهات به سمت نقش مکمل ها و ویتامین ها برای پیشگیری و افزایش سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری کووید-19 معطوف شد. حال سوال اینجاست که آیا مصرف مولتی ویتامین یا تزریق نوروبیون برای ضعف و عوارض بعد از درمان کرونا توصیه می گردد؟

بیماران کرونایی از تزریق نوروبیون و مولتی ویتامین غافل نشوید

تاثیر انواع ویتامین ها در بیماری کووید-19

ویتامین C: به نظر می رسد مصرف ویتامین C توسط بیماران دارای بیماری های شدید و بحرانی مفید باشد. این ویتامین دارای اثر ضد التهابی است و موجب افزایش ایمنی سلولی و یکپارچگی عروقی می گردد. مطالعات نشان داده اند که ویتامین C در درمان بیماران مبتلا به ذات الریه که حالت شدید بیماری کووید-19 را تجربه می کنند، اثرات مفیدی دارد. توصیه می گردد این بیماران روزانه ویتامین C را به صورت مکمل و یا در رژیم غذایی مصرف کنند. اما برای حالتی که بیماری شدید نیست محققین دلیل کافی برای مصرف ویتامین C پیدا ننموده اند.

ویتامین D: یافته های جدید تأثیر مکمل های ویتامینD را در یاری به سیستم ایمنی بدن در مبارزه با کووید-19 تأیید نموده است. به این معنی که ویتامین D به شدت روی پاسخ به عفونت تأثیر می گذارد.

ویتامین B12: کمبود این ویتامین موجب کم خونی، احساس ضعف، افسردگی، زخم دهان و زبان، اختلالات روحی، کاهش حافظه، کاهش وزن، اختلال در راه رفتن و بوی بد دهان می گردد. بیماران مبتلا به کووید-19 که کم خونی و بیماری های التهابی روده دارند باید حتما ویتامین B12 را به صورت تزریقی یا خوراکی مصرف کنند اما با توجه به شرایط پیش آمده به دلیل ازدحام و تراکم احتمالی جمعیت در مراکز ارائه خدمات، توصیه محققین به مصرف نوع خوراکی است .

با توجه به شواهد موجود توصیه می گردد افراد از مولتی ویتامین ها برای افزایش سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با بیماری کووید- 19 استفاده کنند. نکته مهم این است که مصرف ویتامین ها باید منطقی باشد زیرا مصرف زیاد بعضی ویتامین ها با عوارضی همراه است. مصرف میوه جات و سبزیجات تازه در رژیم غذایی روزانه به عنوان منبع غنی ویتامین ها توصیه می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1046

به "بیماران کرونایی از تزریق نوروبیون و مولتی ویتامین غافل نشوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماران کرونایی از تزریق نوروبیون و مولتی ویتامین غافل نشوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید