این بدنساز حرفه ای آلمانی در اینستاگرام خود نشان داد که تنها دو هفته عدم فعالیت، چه بلایی سر توده های عضله ای می آورد که ماه ها و سال ها برایشان وقت و انرژی صرف شده!

به گزارش آفتاب صبا، بدنسازی رشته ورزشی عجیبی است. از دید کسانی که بدنسازی حرفه ای نمی نمایند، این همه کوشش آدم های حرفه ای بی فایده به نظر می رسد. اما خود بدنسازها خودانگاره مثبتی را که از بدن و مهم تر از آن اراده خود پیدا می نمایند، انگیزه می دانند.

این بدنساز حرفه ای آلمانی در اینستاگرام خود نشان داد که تنها دو هفته عدم فعالیت، چه بلایی سر توده های عضله ای می آورد که ماه ها و سال ها برایشان وقت و انرژی صرف شده!

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

ولی یکی از مسائل بدنسازی این است که حاصل رنج های شما در مدتی باورنکردنی، می تواند تحلیل برود!

شما ساعت ها خود را مقید به برنامه های دقیق ورزشی می کنید، حساب ست ها و شیوه صحیح وزنه زدن را دارید، ساعت ها در یوتیوب و اینستاگرام در پی حرکات تازه و تکنیک های نوآورانه می گشت، رژیم غذایی پرکالری و پروتئین می خورید و در کمال تاسف بعضی ها هم به دام استروئیدهای آنابولیک می افتند.

پایان به نتیجه تان می رسید. اما همه اینها می توانند زودگذر باشند. نمونه اش یک بدنساز آلمانی به نام جو لیندر است که ویدئوبلاگر محبوبی در اینستاگرام هم است و 4.3 میلیون نفر دنبال نماینده دارد.

او ظاهرا دو هفته پیش حین انجام یک حرکت ورزشی دچار پارگی تاندون عضله دو سر بازو شد و در پی آن مورد عمل جراحی نهاده شد.

او حالا حالاها نمی تواند دست چپش را تکان بدهد و فقط مقداری حرکات دست دیگر و نقاط دیگر بدن را آغاز نموده.

الان دو هفته از جراحی او گذشته و پانسمانش باز شده و بخیه هایش هم به زودی کشیده می شوند، اما پست های تفاوت واضح و دراماتیک حجم عضلات دو دستش را نشان می دهند.

یک بدنساز براییش کامنت گذاشته که اشکال ندارد و اگر سمت دیگر را ورزش بدهی، مقدار تحلیل سمت درگیر هم کمتر می گردد. دست کم این تجربه او است.

یک مربی حرفه ای ایرلندی هم با کامنت دیگری او را تسکین داده و به مسئله حافظه عضله اشاره نموده و اینکه او می تواند در مدت کوتاهی به حجم قبلی عضلانی برگردد.

بدنسازها و مربی ها برای خودشان ترکیبی از دانش تجربی و آکادمیک به هم می زنند که معلوم نیست چقدر درست باشد، یک دنبال نماینده دیگر برای او نوشته که فیبرهای عضلانی با ورزش عظیم تر می شوند و در پی آن هسته های بیشتری هم پیدا می نمایند. با عدم تحرک گرچه فیبرها آتروفی می شوند، اما هسته ها از بین نمی فرایند و منظور او از حافظه عضله این است. بنابراین نسبت به کسی که از اول ورزش نمی نموده، کار جو لیندر باید آسان تر باشد.

البته گرچه بدنسازی در صدر رشته هایی قرار می گیرد که بعد مدت کوتاهی ترک کردنش به هر علت، باعث افسردگی می گردد، باید بگوییم که هر کار عادتی و مهارتی دیگری هم می تواند در معرض پدیده ای مشابه باشد.

مثلا در خصوص خودم، اگر چند روز ننویسم، واقعا نوشتن پست تازه برایم سخت می گردد! یا شما بعد از یک دوره مطالعه سنگین درسی، تنها بعد از دو سه هفته متوجه می شوید که مقدار گیرایی و حافظه تان کاهش یافته. اما بدنسازی چون چیزی عیان و آشکار است، بیشتر عقب نشینی و تحلیل را فریاد می زند!

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1552

به "این بدنساز حرفه ای آلمانی در اینستاگرام خود نشان داد که تنها دو هفته عدم فعالیت، چه بلایی سر توده های عضله ای می آورد که ماه ها و سال ها برایشان وقت و انرژی صرف شده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این بدنساز حرفه ای آلمانی در اینستاگرام خود نشان داد که تنها دو هفته عدم فعالیت، چه بلایی سر توده های عضله ای می آورد که ماه ها و سال ها برایشان وقت و انرژی صرف شده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید