اهتزاز پرچم سوریه بر فراز منبج ، ارتش سوریه در راه رقه و نزدیک مرزهای ترکیه

به گزارش آفتاب صبا، خبرنگاران آنلاین: ارتش سوریه وارد شهر منبج در حومه شرقی حلب شد و پرچم سوریه بر فراز شهر منبج به اهتزاز درآمد.

اهتزاز پرچم سوریه بر فراز منبج ، ارتش سوریه در راه رقه و نزدیک مرزهای ترکیه

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) از حرکت یگان های ارتش سوریه به سمت شمال برای رویارویی با عملیات خصمانه ترکیه اطلاع داد و اظهار داشت، پیشقراولان ارتش سوریه وارد منبج شدند؛ شهری که نیروهای آمریکایی از آنجا عقب نشینی نموده اند.

به گزارش ایسنا به نقل از سانا، ارتش سوری شب گذشته وارد شهر منبج در حومه شرقی حلب شد. پرچم سوریه بر فراز شهر منبج به اهتزاز درآمد. استقرار ارتش از دو روستای الجاموس و وریده شروع شد و ارتش به استقرار خود در اطراف شهر ادامه می دهد.

عصمت شیخ حسن، مسئول دفاع در نیروهای دموکراتیک سوریه اظهار داشت، نیروهایش شهر عین العرب را به دولت سوریه تحویل خواهند داد.

عید خلاوی، عضو مجلس سوریه از منطقه منبج نیز به خبرگزاری آلمان گفت، اهالی منبج پرچم سوریه را در میدان اصلی این شهر برافراشتند و ورود ارتش سوریه و استقرار آن در روستاهای الفارات، عرب حسن، زنقل، السعیدیه و اطراف شهرک العریمه و منطقه عون الدادات و نوار رود الساجور در شمال منبج را جشن گرفتند.

او حضور هرگونه نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در مرحله آینده از حیث استقرار نظامی یا اداره مدنی شهر را تکذیب کرد.

در این راستا خبرنگار اسپوتنیک در استان حسکه از ورود پیشقراولان ارتش سوریه به شهرک تمر جنوب واقع در کنترل نیروهای قسد در شرق شهر راس العین در مرزهای ترکیه اطلاع داد.

این خبرنگار اضافه نمود، کاروان نظامی بزرگی از افسران و عناصر تیپ پنجم هجانه گارد مرزی ارتش سوریه در ساعات اولیه صبح دوشنبه از مرکز یگان در مرکز شهر حسکه به سمت مناطق شمالی در استان حسکه رفته و به شهرک تل تمر رسیدند.

به گفته این خبرنگار، اهالی شهرک پیشقراولان ارتش را با شعارهای ملی و خوش آمدگویی مورد استقبال قرار دادند.

او اضافه نمود، استقرار ارتش سوریه از شهرک تل تمر و شهرهای درباسیه و راس العین در شمال حسکه شروع شد و این ماموریت برای ممانعت از حمله ترکیه و گسترش نفوذ آن صورت گرفته است.

در همین حال منابع نزدیک به دولت سوریه حمله به مواضع ارتش سوریه در حومه جنوبی رقه را تکذیب کردند. این منابع که خواستند نامشان فاش نشود به خبرگزاری آلمان گفتند، نیروهای دولت سوریه پیشروی به سمت استان رقه در شمال شرق سوری را با هدف تسلط بر این استان شروع کردند.

منابع نزدیک به نیروهای دولت سوریه گفتند، یگان های ارتش سوریه از منطقه اثریا به سمت الرصافه و الطبقه در حومه غربی رقه حرکت کردند و به شهر الرقه و عین عیسی در حومه شمالی آن رسیدند.

این منابع همچنین اخبار درباره حمله به کاروان نظامی ارتش سوریه در نزدیکی شهرک المنصوره در غرب رقه را تکذیب کردند.

در استان حسکه نیز منابع تاکید کردند ارتش سوریه بر تمامی مواضع نیروهای قسد در دو شهر حسکه و قامشلی مستولی شده و قرار است کل استان را به دست بگیرند.

در حومه شرقی حلب نیز منابع تصریح کردند: ارتش سوریه استقرار خود را از امروز تکمیل خواهد نمود. قرار است نیروهای آمریکایی مستقر در سه پادگان در شهر منبج راس ساعت 9 صبح به وقت محلی امروز آنجا را ترک نمایند و اخبار درباره حمله ائتلاف بین المللی ضد داعش به نیروهای دولتی سوریه که وارد مناطق شمال غرب منبج شده اند، صحت ندارند.

اداره خودمختاری در شمال و شرق سوریه نیز اظهار داشت، نیروهای سوریه صبح دوشنبه 22 مهر در مرزهای مشترک با ترکیه در قالب توافق با دمشق مستقر خواهند شد.

اداره خودمختاری نمودها اضافه نمود، طرح آنها در شمال و شرق سوریه برای جدایی طلبی نبود، بلکه این اداره همچنان به دنبال راهکار سیاسی بوده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 265

به "اهتزاز پرچم سوریه بر فراز منبج ، ارتش سوریه در راه رقه و نزدیک مرزهای ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهتزاز پرچم سوریه بر فراز منبج ، ارتش سوریه در راه رقه و نزدیک مرزهای ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید