ادعای سنتکام درباره حمله راکتی به سفارت آمریکا در بغداد

به گزارش آفتاب صبا، به گزارش خبرنگاران، سازمان تروریستی ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده موسوم به سنتکام با طرح ادعاهای واهی ایران را به دست داشتن در حمله راکتی اخیر به سفارت آمریکا در بغداد متهم کرد.

ادعای سنتکام درباره حمله راکتی به سفارت آمریکا در بغداد

بیل اوربان سخنگوی سنتکام در بیانیه منتشرشده در تارنمای این سازمان، ادعا کرد: حمله راکتی 20 دسامبر در منطقه سبز عراق تقریباً به طور قطع توسط یک گروه شبه نظامی مورد حمایت ایران انجام شد.

وی اضافه نمود: در این حمله به ساختمان های مجموعه سفارت آمریکا خسارت وارد شد و تعیین است که قصدی برای پرهیز از تلفات وجود نداشت.

سنتکام در ادامه ادعاهای بی پایه و اساس خود، با طرح اتهامات علیه ایران مبنی بر حمایت و هدایت گروه های شبه نظامی در عراق برای آسیب زدن به منافع آمریکا، اضافه نمود: ایالات متحده، ایران را مسئول مرگ هر آمریکایی در پی اقدامات این گروه های شبه نظامی یاغی می داند.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در نشست خبری روز دوشنبه خود از بازداشت چند مظنون حمله راکتی یکشنبه شب به منطقه سبز بغداد خبر داد.

مصطفی الکاظمی با بیان اینکه حمله راکتی روز گذشته به منطقه سبز یک اقدام تروریستی بزدلانه بود، اضافه نمود: راکت ها به عراقی ها آسیب زد. هرگونه تعدی به هیات های دیپلماتیک پذیرفتنی نیست و گروهی مظنون در ارتباط با این حمله بازداشت شده اند.

وی در عین حال از بازداشت برخی مسئولان یگان های امنیتی و زندانی کردن آنها بعد از حمله راکتی اخیر به منطقه سبز خبر داد.

لازم به ذکر است که منابع خبری یکشنبه شب از شلیک چند فروند راکت کاتیوشا به منطقه سبز بغداد خبر دادند. این راکت ها به سمت سفارت آمریکا در منطقه الخضراء شلیک شده بود.

صابرین نیوز پیرامون این رویداد خاطرنشان کرد که در این حمله بیش از 11 راکت به سفارت آمریکا در بغداد اصابت کرده است.

پس از وقوع این حمله، آژیرهای هشدار از داخل پایگاه سوم التوحید در سفارت آمریکا در بغداد به صدا درآمد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1213

به "ادعای سنتکام درباره حمله راکتی به سفارت آمریکا در بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای سنتکام درباره حمله راکتی به سفارت آمریکا در بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید