اخراج خبرنگار نیویورک تایمز بخاطر یک توییت در حمایت از بایدن

به گزارش آفتاب صبا، نشریه نیویورک تایمز یکی از خبرنگاران خود را به دلیل انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی توئیتر، اخراج کرد.

اخراج خبرنگار نیویورک تایمز بخاطر یک توییت در حمایت از بایدن

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، لاورن وُلف که به عنوان دبیر در نشریه نیویورک تایمز فعال است، روز 19 ژانویه و یک روز پیش از مراسم تحلیف ریاست جمهوری در حساب شخصی خود در توئیتر نوشته بود با تماشای فرود آمدن هواپیمای جو بایدن در فرودگاه اندروز بسیار هیجان زده شده است که این اظهار نظر با انتقاد شدید و حمله هواداران حزب جمهوری خواه همراه شد و آنها این موضوع را مصداق شاخص جانبداری رسانه ای توصیف کردند.

این روزنامه نگار دو روز بعد از انتشار این مطلب از کار اخراج شد و رسانه ها و فعالان اجتماعی راستگرای آمریکا نیز با انتشار توئیت لاورن ولف کوشش کردند ادعای دولت ترامپ درباره بی طرف نبودن رسانه ها در آمریکا را به اثبات برسانند.

لاورن وُلف گفته پس از انتشار این توئیت مورد هجمه های فراوانی قرار گرفته و یک عکاس همیشه در حال تعقیب کردن اوست.

بسیاری از فعالان رسانه ای نسبت به اخراج این روزنامه نگار اعتراض و از وی دفاع کردند و نشریه نیویورک تایمز در نهایت در واکنش به این انتقادها بیان کرد: مطالب نادرست زیادی در حال انتشار در فضای توئیتر است. به دلایل حفظ حریم خصوصی، نمی توانیم وارد جرئیات شخصی ماجرا شویم اما می توانیم بگوئیم که ما کسی را برای انتشار یک توئیت اخراج نمی کنیم. به دلیل حفظ احترام طرفین، قصد نداریم توضیحات بیشتری در این زمینه ارائه دهیم.

نیویورک تایمز همچنین اعلام نموده خانم لاورن وُلف کارمند تمام وقت نشریه نبوده و به صورت قراردادی با آنها همکاری داشته است. اتحادیه کارکنان گروه رسانه ایتایمز اعلام نموده است این موضوع را آنالیز خواهد نمود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1261

به "اخراج خبرنگار نیویورک تایمز بخاطر یک توییت در حمایت از بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخراج خبرنگار نیویورک تایمز بخاطر یک توییت در حمایت از بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید